Nowa odsłona produktu zawiera ten sam skład, przeznaczony osobom zmagającym się z trudno gojącymi ranami.

Od sierpnia 2021 r. preparat odżywczy Cubitan zmienia się w Nutridrink Skin Repair. Nowa odsłona produktu zawiera ten sam skład, przeznaczony osobom zmagającym się z trudno gojącymi ranami, takimi jak odleżyny.

Nutridrink Skin Repair posiada skład Cubitanu w odświeżonej szacie graficznej, która powstała z myślą o potrzebach pacjentów. Nowa odsłona w czytelny sposób przedstawia przeznaczenie produktu, możliwe benefity jego stosowania i kluczowe składniki. Tekst wyłącznie w języku polskim ułatwia nawigację po opakowaniu.

Trudno gojąca rana to taka, w której proces gojenia zatrzymał się przez pewien czas na jednym z etapów i nie postępuje. W zależności od źródła za ranę trudno gojącą uznaje się ubytek, który nie wygoił się w przeciągu 4–6 tygodni, inne zaś wydłużają tę granicę do 6–8 tygodni. Do trudno gojących ran zaliczamy między innymi:

Rana trudno gojąca może mieć również początek w przebiegu powikłanego procesu gojenia rany ostrej, np. pooperacyjnej. Pacjent zmagający się z taką raną wymaga kompleksowej, długoterminowej opieki.

Nutridrink Skin Repair to wysokoenergetyczny preparat odżywczy, który zawiera zwiększone ilości składników odżywczych, wspomagających gojenie ran, takich jak białko, argininę, cynk i antyoksydanty. Zawarty w płynnej formie, ułatwiającej spożycie osobom chorym. Produkt jest dostępny w trzech smakach: truskawka, wanilia i czekolada.

Nutridrink Skin Repair to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego i należy stosować go pod nadzorem lekarza. Zalecane stosowanie Nutridrink Skin Repair to 1-3 butelki dziennie przez minimum 21 dni.

Nutridrink Skin Repair odżywia, dzięki temu wspomaga gojenie ran.*